0532 567 55 45

Türkiye’nin En Güvenilir Takipçi Satın Alma Sitesi

Duyurular
Bize Ulaşın 0850 885 08 85
Bize Ulaşın 0532 567 55 45
Bize Yazın info@takipcisatinal.com

Sosyalleşmede Medya'nın Gücü

Medya’nın Sosyalleşmesindeki Gücü.

 

Sosyal medya müşterilerinize kolayca ulaşmanızı sağlarken, yeni müşteri kazanmanızı ve bilinirliğinizi çok düşük maliyetlerle arttırmanıza yardımcı olur. Sosyal medya gün geçtikçe daha çok gelişmekte ve profosyonelleşmenin yanında zorluklarıda beraberinde getirmektedir.

Sizlerle 2016 yılının sosyal medya istatistiklerini paylaşmak istiyorum.

Satış ve Pazarlama Uzmanlarının  yüzde 80%’i sosyal medyanın satış ve pazarlamada ciddi bir artış sağladığını söylüyor.

Yapılan araştırmalar neticesinde sosyal medyanın şirketler için asla es geçilmemesi gerekiyor.2013-2016 ilk çeyreğinde yapılan araştırmaya göre şirketlerin %80’i sosyal medyada yapılan çalışmaların internet sitelerinin ziyaretçi sayısını arttırdığını söylemektedirler.

Sosyal Medya ile tanışmadınızsa mutlaka kısa sürede sosyal medya mecralarında yerinizi almalısınız.

Instagram etkileşim oranı diğer sosyal medya sitelerine göre %4.21 daha yüksek.

Dünyada yapılan çeşitli araştırmamalar gösteriyor ki ortalama 1 milyon takipçisi olan Twitter hesabından yapılan bir paylaşım yüzde 1 civarı etkileşim sağlarken, aynı büyüklükte bir facebook hesabında yüzde 2 civarında etkileşim alınmaktadır.  Instagram ise  Twitter’a göre 120 kat , Facebook’a göre ise 58 kat daha yüksek etkiye sahip. Değerlere bakıldığında insanların görsel paylaşımların daha çok öne çıktığı Instagram’a daha çok talep gösteriyor. Instagram’ı asla es geçmeyiniz.

Twitter’da MUTLAKA tweetlerinizi görsellikle zenginleştirin.

Eğer twitter’da size 140 karekter yetmiyorsa görsellikle besleyebilirsiniz.Bir şirketin hizmeti yada bir insanın herhangi bir etkili cümlesi görsel ile birlikte daha güçlü sonuçlar alacaktır.

Linkedin ile mutlaka tanışın. Unutmayın Linkedin iş dünyasında yoğun kullanılmakta.

Eleman alımlarında işinin uzmanı kişileri Linkedin’de bulabilir ve sektörünüzdeki insanlarla bir araya gelebilirsiniz.Unutmayın işinin uzmanı kişiler mutlaka Linkedin kullanır.

Araştırmalar gösteriyor ki; İnsanlar kullandıkları markaları takip ediyor. Sosyal medyada varlığınızı gösterir ve her mecrada doğru pozisyon alırsanız markalaşma gücünüz artacaktır.

Dünyada twitter kullanan insanların %41’i 30 yaş altı.

Doğru ve başarılı bir sosyal medya stratejisi oluşturmak istiyorsanız hedef kitlenizi oluşturan insanların hangi mecralarda yer aldığını bilmeniz gerekiyor. Araştırmalar gösteriyorki ; Facebook’a göre daha genç bir kesime sahip Twitter. Özellikte ülkemizde Facebook kullanan yaş ortalaması diğer mecralara göre çok yukarılarda.

Google+ halen kullanmıyormunuz yoksa?

2016 yılında Google + kullanımı dünyada ciddi bir artış göstermektedir. Google’da internet sitenizin google’un gözünde değerli olmasınımı istiyorsunuz..O zaman hemen google + hesabınızı açın ve düzenli paylaşımlar yapınız.

Asla günde 3-4 taneden fazla tweet atmayınız.

Twitter’da fazla tweet atmanız takipçilerini sıkacaktır ve etkileşiminiz azalacaktır.

SocialBakers ‘ın yaptığı araştırmada; Günde 3-4 taneden fazla tweet atan hesapların etkileşim oranı düşmekte ve takipçi sayıları azalmalar göstermektedir.

Tüm  sosyal medya sitelerinde fazla paylaşım yapmak sıkıcılık oluşturacaktır.Takipçilerinizin paylaşımlarınızdaki kaliteye ve ne kadar profosyonel ellerden çıktığına bakmaktadır. Bir bayram tebrik görselindeki kalite sizin şirketiniz hakkında yada kişisel profiliniz hakkında kullanıcıları fikir sahibi yapar.

www.takipcisatinal.com

 

Diğerleri

Bize Ulaşın 0850 885 08 85
Bize Ulaşın 0532 567 55 45
Bize Yazın info@takipcisatinal.com