0850 885 06 76 0532 567 55 45 info@takipcisatinal.com

İnstagram da Lider Olun

İnstagram da Lider Olun

İnstagramda takipçi arttırmanın bir çok yolu vardır. ancak öncelikle yapılmanız gereken, sizi takip edenleri (eğer etmediyseniz) takip etmek ve daha sonra instagram hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarında (facebook, twitter, tumblr) paylaşmak.
İnstagramda doğal yollardan takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız instagrama oldukça mesai harcamalı, sürekli halde aktif olmalısınız. Her gün düzenli olarak; daha güzel, daha sıra dışı, daha farklı fotoğraflar paylaşmalısınız. Sizi takip edenleri de takip ederek daha geniş bir kitleye ulaşma şansınız olduğunu unutmayın.
Hesabınızı diğer sosyal ağlarda paylaşmanız da oldukça önemli. Eğer kullandığınız diğer sosyal medya hesaplarında popüler bir kullanıcıysanız o hesabınızda instagram hesabınızın linkini paylaşmanız size yeni takipçiler kazandıracaktır.
İnstagramda popüler hashtag’ları kullanmak da işinize yarayacaktır. Twitter’dan da aşina olduğunuz bu tür etiketler paylaşımlarınızı daha çok insanın görmesine olanak sağlamaktadır. En popüler etiketlere uygun fotoğradlarınızı paylaştığınız zaman takipçilerinizin kat kat arttığını görebilirsiniz.
Belli bir temanız olsun, çektiğiniz her fotoğrafı paylaşmanın bir anlamı yok unutmayın. Bilmelisiniz ki bu durum sadece instagram için değil tüm sosyal medya hesapları için geçerlidir. Gördüğünüz anlamlı anlamsız her şeyin fotoğrafını çekip paylaşmanız takipçilerinizi sıkabilir. Her gün onlarca fotoğraf paylaşmak yerine üç dört tane dikkat çekici, sıra dışı fotoğraf paylaşmanız her zaman daha çok işinize yarar. Hem yeni takiipçiler edinirsiniz hem de zaten olan takipçilerinizi sıkıp kaçırmamış olursunuz.
Etkinliklere katılın. Resmi instagram hesabını ya da blogunu takip edin. Her haftasonu belirlenen bir konu üzerine düzenlenen ve resmi instagram blogunda yada hesabında duyurulan  etkinliklere katılın. Etkinlik bitince en çok beğenilen ve ilgi gören fotoğraflar resmi hesaplarda paylaşılıyor ve bunu tüm kullanıcılar görüyor. Haftanın en beğenilen fotoğrafı neden sizin fotoğrafınız olmasın ki..

Yorumlar