0850 885 06 76 0532 567 55 45 info@takipcisatinal.com
Uygun Fiyat , Kaliteli Hizmeti
 Firmanızı, markanızı; , web sitenizi vs. twitter de tt ye sokarak Türkiye’ye tanıyoruz !
 %100 TT (Trend Topic) Garantisi veriyoruz.
Saat , zaman hic bir sey fark etmez. istediginiz zaman TT’ye sokabiliriz.
 Fiyatlarimiz sabittir. 1000TL’ye TT yapiyoruz.
Not : Siyasi taglar : 1500 TL’dir.

Sipariş İçin Tıklayınız

Trend Topic Nedir

Günümüzde sosyal paylaşım siteleri çok kullanılır oldu. Twitter’da sosyal ağlarda kullanılan trend topic kavramı nedir ve nasıl yapılır sizin için araştırdık…

Trend Topic Dünyanın en büyük mikto blog sitesi olan Twitter ın gündemi demektir. Güncel konular anlamına gelen Trend Topic (TT) olan konular Twitter anasayfasında Gündem başlığı adı altında sağ köşede sürekli bulunur. Buradaki konulara binlerce kullanıcı tweet gönderir zaten binlerce kullanıcı tweet göndermezse o konu gündem olarak oraya yerleşemez.

Trend Topic Nasıl Yapılır?
Bir konunun Trend Topic (TT) olabilmesi için o konu hakkında bir çok kullanıcının tweet atması gerekir söz yada söz öbekleriyle oluşan Trend Topicler belirli bir zaman dilimi orada kalır ve tweet sayısı azaldıkça yerini bir başkasına bırakır.

1. Daha çok tweetleyerek bir etiketi (yani mevzubahis konuyu) trending topic yapamazsınız.

Bu defalarca denendi ve kanıtlandı. İnsanlar genelde eğer etiketi her tweetine koyarsa ve sıkça tweetlerse etiketin trending topic olacağını düşünürler. Yanlış. Etiketler belli bir frekansa ulaşmaları lazım doğru ama daha yaygın ve katılımcı olması da gerekir. Yani eğer 5 arkadaşınız varsa, ve hepsi de tweetlerinde aynı etiketi kullanıp defalarca tweetlerse konu trending topic olmaz!

2. Tweetlerin sayısından çok, tweetleri atan değişik insanların sayısı önemlidir.

Ne kadar fazla insanın konuyu konuştuğu, meselenin ne kadar fazla tweet atıldığından daha önemlidir. Yani 100 kişinin etiketi daha az kullanması, 5 kişinin etiketi defalarca kullanmasına tecih edilir. Yani frekans ikincil önemlidir, birincil önemli olan kaç insanın konudan ya da etiketten diyelim bahsettiğidir.

3. Daha fazla insan aynı etiketi daha çok tweetlemeli, ama istikrarlı bir tempo ile

Eğer bir formül arıyorsanız bu olabilir. Diyelim ki Oskar gecesindeyiz, dünyanın değişik bölgelerinden insanların tweet atılması kaçınılmazdır, ve aynı anda atarlar. Bu doğal olarak bir trending topic olacaktır.