0850 885 06 76 0532 567 55 45 info@takipcisatinal.com

Twitter Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Twitter Takipçi

Twitter Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Sosyal medya ağlarının en revaçta olan kurumlarından biri de twitter’dır. Twitter sizin daha çok insanla daha kısa bir zaman diliminde iletişime geçmenize olanak sağlar. 2006 yılında hayatımıza giren twitter, ilk iki yılı içerisinde halk tarafından benimsendi.
Twitter size, 140 karakterlik cümleler paylaşma olanağı sunuyor, bunun haricinde fotoğraf ve video da paylaşma imkanına sahipsiniz. Ancak sınırlı olan karakter sayısı nedeniyle kısa ve öz cümleler kurmanız gerekiyor. Kısa, öz, ve anlamlı cümleler, insanların hakkınızda olumlu düşünmesini sağlayacaktır.
Takipçi meselesine gelecek olursak; twitter ilk kurulduğu yıllarda “ne kadar çok takipçin varsa o kadar popülersin” mantığı hakimdi. Ancak günümüzde durum biraz farklı, şöyle ki takipçi satın alma , takipçi kasma hileleri ve meşru siteleri o kadar arttı ki artık ücretli ücretsiz pek çok sitede sayesinde takipçi kazanabilirsiniz.
Bu nedenledir ki artık devir takipçi devri değil, etkileşim devridir. Ne kadar çok etkileşim (favori, retweet, mention) alırsanız popülariteniz o kadar yüksektir. Tabi ki çok etkileşime giden yol da çok takipçiden geçiyor. Ve bu konuda takip ettiğiniz kişilerin, takpçilerinizin en fazla yarısı kadar olmasına da dikkat edin, sözün özü herkesi takip etmeyin.
Peki nasıl etkileşimi çoğaltabiliriz? Bunun için uygun ortam, uygun zaman çok önemli, zaten var olan ya da satın aldığınız takipçilerin en az yarısı twitter’ı akşam 7’den sonra aktif olarak kullanıyor. Bu da demek oluyor ki tweet atmak için en uygun zaman akşam 7 ve sonrası.
Gerçek isim, gerçek profil fotoğrafı, ilgi çekici arka plan, yaratıcı – özgün tweetler, gündemle ilgili retweetler ya da popüler kişilere verdiğiniz #FF’ler insanların dikkatini çekmenizi sağlayacak önemli noktalardır. Eğer twitter’ı düzenli bir şekilde kullanır ve bu tavsiyelere uyarsanız, kısa zamanda popüler olabilirsiniz.
Twitterda popüler olmak, insanlar tarafından tanınmak ya da insanların, sizin bugün neler paylaştığınızı merak etmesi gibi durumlar oldukça hoşunuza gidecektir emin olun.

Yorumlar

  • mehtap 28 Mart 2015 at 16:31

    siteniz çok güzel fiyatlarda çok iyi takipçi satın aldım fazlasıyla gönderdiniz çok teşekkür ederim